ורית גלריה לציור ודברים יפים

 

בגלריה נורית במושבה יסוד- המעלה הפרחים המצויירים ניבטים אליך מכל זוית ומדברים אליכם מכל פינה. בגלריה יש ציורים על בד קנבס, על עץ ועל אבן, בגדלים שונים ובשלל צבעים נועזים. ציורי הפרחים מעוררים בך את חוש הריח והמישוש מדמה כי אתה נמצא בשדה פרחים.הציירת נורית בידרמן, מציירת בדרכה היחודית פרחים שניתן כמעט להריח והמעוררים בך רצון להושיט יד ולקטוף אותם.
 
לציירת נורית בידרמן ( דור חמישי בארץ)  שורשים עמוקים בגליל .  אימה  רינה סלומון ז"ל,  נצר למשפחת פישל סלומון, ממייסדי המושבה יסוד המעלה אשר בעמק החולה.  האב שמואל אוחנה ז"ל, דור שביעי בארץ  גדל והתחנך בטבריה ולחם  לשחרור  העיר. אביה היה נצר למשפחת רבנים, בבגרותו היה ממיסדי ובוני העיר קרית שמונה.   נורית עסקה שנים רבות בהוראה, היתה מורה,מחנכת, מדריכה ומנהלת בית ספר, הצלחתה במערכת החינוך היתה ראויה להערכה. תלמידיה הרבים וחבריה אינם מפסיקים להתלהב ולהתפעל מיכולתה להביע  בציור את רגשותיה וזהו פן חדש אותו לא הכירו בעבר. אחרי פרישתה לגימלאות נורית בידרמן כיהנה כנציגת מגבית קנדה באצבע הגליל, היא שקדה רבות על הגשר החי בין יהודי קנדה והתושבים באצבע הגליל.

 

ציוריה המרהיבים כבשו את לב החברים מקנדה והם בחרו לתלות אותם בביתם כמייצגים פיסה קטנה ואוטנטית מישראל. נורית גדלה בגליל וספגה לתוכה את מראותיו ונופיו ואצרה אותם בתוכה, עד ליום בו הכל התפרץ החוצה והחל לנבוע ממנה כמעיין שופע,בנה בועז שירת בצבא בתקופת מלחמת לבנון הראשונה ונורית החלה לצייר באופן ספונטני וכך מצאה פורקן למתח והחרדה בהם היתה מצויה באותה תקופה. הציורים של נורית בידרמן, הוצגו בתערוכות שונות בארץ כגון: קיסריה, שם התקיימה תערוכה בה לקחו חלק ארבע ציירות וציוריה של נורית בלטו במיוחד בשל הצבעים הנועזים והמיוחדים. כמו כן הוצגו ציוריה בתערוכה בהיכל התרבות בראשון לציון, שם הוצגה על ידי האוצרת כציירת הפרחים המוכרת ביותר בארץ, במלון הסקוטי על שפת הכנרת הוצגו לראווה ולהנאת המבקרים הציורים שמשכו תשומת לב רבה. בהיכל התרבות בקריית שמונה הציגה בתערוכת יחיד וקהל צופים רב שביקר במקום התפעל מעוצמת ציוריה הכובשים את עין הצופים. אורחים רבים המבקרים בגלריה ביסוד המעלה, משתפים אותה בחויות אותן מעוררים בהם הציורים, הם מתרגשים וחלקם אף פורץ בבכי מעוצמת ההתרגשות האוחזת אותם. ישנם אורחים שמרגישים כי הפרחים המקיפים אותם מכל עבר ממלאים את ריאותיהם באויר ויוצרים תחושה של התחדשות ופריחה. בגלריה, נורית, דברים יפים יש מגוון עצום של תמונות נוף גלילי וציורי פרחים. נורית מציירת על מראות, אריחי אבן, משטחי עץ טבעיים ומעובדים, ניתן למצוא ציורים בגדלים שונים והמבחר רב ביותר.

HomePaintingWorkswroteContact
|

 מבקרים בגלריה כותבים ...

" אין מילים להביע

את שהרגשתי כאשר

נכנסתי לגלריה, נשמתי פרחה לרגע.

אשריך שיכולה את לגרום לאנשים אושר כזה."

 

" נהנתי מאוד מאוד

מהציורים המקסימים.

מלאי צבע,פרחים ממש חיים

והמון אנרגיה חיובית. "

 

" הציורים מדהימים ביופיים,

האומנות נשקפת בהם ומהם,

מחמם את הלב . "

 

" הציורים האלה מושכים את הנפש

ומפיגים את הלחץ.

אהבתי מאוד !

 

"את עושה שמח בנשמה,

הצבעים משוררים את  היופי.

תודה רבה וחמה. "

 

" דירה נאה, כלים נאים ואישה נאה מרחיבים את דעתו של האדם".

ואכן באנו ונוכחנו בכל האמור לעיל.

"הצבעים, הריחות וקבלת הפנים הנפלאה והאדיבה הותירו בנו רושם עז.

טוב שיש אנשים טובים ונאים כמוכם,את יופייכם נעביר הלאה... "

 

 

 

קטע  מכתבה על יזמות בגליון  ערב פסח

יום רביעי, 12 באפריל 2006, י"ד ניסן תשס"ו    27

נורית בידרמן אף פעם לא למדה לצייר.  לפני שש שנים כשבנה הצעיר בועז שירת בלבנון הדאגה

והפחד הביאו אותה אל הבד והיא מצאה תרפיה בציור – בעיקר של פרחים ונוף הגליל שבו היא

מתגוררת.  מאז התחביב נהפך לעסק קטן, כשהיא ובעלה ישראל  פתחו את   " נורית גלריה לציור

ודברים יפים " בביתם ביסוד המעלה שבגליל העליון.

"אחרי שהתחלתי לצייר, אנשים באו הביתה, בעיקר משפחה וחברים שהציורים מצאו חן בעיניהם,

והחלו לקנות אותם, וזה נתן לנו את הדחיפה לפתוח את הגלריה", מספרת נורית.

"חוץ מציורים ניתן למצוא גם תחתיות לכוסות ומגשים, כיסאות מעץ ומברזל שאני מציירת עליהם".

"המוטיב המרכזי זה פרחים עם עוצמות של צבעים, עם שמחה , תנועתיות וקצת נופים שמבליטים

בצורה חזקה את הצבעים והניחוחות של הגליל".....

 

גלריה בגליל  |  ציורים לסלון  |  נורית בידרמן  |  גלריות  |  גלריות  |  typography  |  גלריה בצפון  |  חפצי אמנות  |  גלרית תמונות  |  ציורי אקריליק
בניית אתרים בצפון בניית אתרים בצפון